Poniżej zamieszczamy najczęściej pojawiające się pytania oraz odpowiedzi na nie (należy kliknąć w interesujące Cię pytanie). Gdyby uzyskana odpowiedź nie była dla Ciebie satysfakcjonująca, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
1. Co będzie dla mnie lepsze - Szkoła Roczna czy kurs?

Wszystko zależy od Twoich umiejętności (oraz dyspozycji czasowej).

Szkoła Roczna przygotowuje do zawodu od całkowitych podstaw (tzw. "zera"), a Uczniowie są pod opieką przez cały czas trwania nauki. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie ewentualnych błędów i trwałe doskonalenie nabywanych umiejętności. Poza tym Uczniowie zyskują profity w postaci chociażby praktyk pozaszkolnych oraz profesjonalnego portfolio na koniec nauki. Przygotowanie zawodowe Uczniów jest również całościowe, w związku z bogatym i wszechstronnym programem nauczania.

Mimo, że kursy omawiają teorię również od podstaw, czasu na utrwalenie wiedzy teoretycznej jest zwyczajnie niewiele. Stąd z kursów najwięcej wyniosą osoby, które posiadają już pewną wiedzę i umiejętności (np. z powodzeniem malują koleżanki), a potrzebują ugruntowania, uzupełnienia, weryfikacji swoich kompetencji. Mimo że kursy skoncentrowane są na praktycznych ćwiczeniach umiejętności, stosunkowo krótki czas uniemożliwia wyłapanie wszystkich błędów. Nie mniej dużym plusem kursów jest znacznie krótszy czas trwania, a więc oczekiwania na dokument potwierdzający kwalifikacje oraz niższy koszt.

2. Czy po kursie mogę nazwać się profesjonalnym wizażystą?

Zawód wizażysty czy stylisty (w klasyfikacji zawodów widnieje jedynie "wizażystka / stylistka", jednak większość specjalistów określa się co do zainteresowań) nie wymaga żadnych formalnych dokumentów, by zawód ten wykonywać.

Podkreślamy - "papier" nie jest Ci potrzebny do wykonywania tego zawodu (co najwyżej do pokazania pracodawcom w czasie rekrutacji).

Do szkoły czy na kurs udajesz się, by zdobyć wiedzę, umiejętności, doświadczenie potrzebne Ci do wykonywania zawodu.

Wiele z nas (specjalistów) posiada wykształcenie niezwiązane z zawodem, natomiast zawodowo realizuje się jako samouk. To postawa i realne umiejętności świadczą o naszym profesjonalizmie.

W zakresie wiedzy, kursy w Maquillage Art stanowią kompendium najważniejszych zagadnień związanych z daną specjalnością. Możemy powiedzieć, że kursy skomponowane są tak, by dać Ci wiedzę profesjonalisty. Co do umiejętności, wszystko zależy od Ciebie, my staramy się pomóc na miarę naszych możliwości.

3. W jak licznych grupach uczycie?

Uczymy w niewielkich grupach, począwszy od 2 do 12 osób. Nie prowadzimy zajęć w większych grupach ze względu na komfort uczących się oraz wykładowców.

4. Kiedy można składać dokumenty do Szkoły Rocznej?

Do Szkoły Rocznej dokumenty można składać cały czas. Ważne, by dostarczyć dokumenty przed rozpoczęciem zajęć interesującej Cię grupy i to w momencie, gdy będą jeszcze w niej wolne miejsca 😉

5. Chciał(a)bym się zapisać na kurs, ale nie macie otwartego naboru. Kiedy można się takiego spodziewać?

Większość kursów odbywa się cyklicznie, albo też mamy je zaplanowane ze znacznym wyprzedzeniem. Jeśli jeszcze nie ogłosiliśmy naboru, śmiało, skontaktuj się z nami, także na facebooku