DSC_1424-2m

szkoła formalnie

Szkoła Maquillage Art funkcjonuje od sierpnia 2013. Jako Centrum Kształcenia Ustawicznego, wpisana jest w ewidencji placówek niepublicznych kształcenia ustawicznego w formach poza szkolnych powiatu mieleckiego z numerem ewidencyjnym 3/14 (zgodnie z art.82 ust. 1-3a ustawy z dn. 7 września 1991 roku o systemie oświaty/tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. Nr. 256, poz. 2572 z późn.zm.)
Adres szkoły: ul. Tetmajerów 5, 35-056 Rzeszów
Filia: ul. Sękowskiego 1, 39-300 Mielec

Szkoła posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych WUP w Rzeszowie (nr 2.18/00175/2015).
Oznacza to, że osoby podejmujące naukę w Maquillage Art mogą starać się o dofinansowanie nauki z Urzędu Pracy.

Bez nazwy 3

dopracowane kierunki kształcenia

Szkoła kształci w zawodzie wizażystka / stylistka (poz. 514208 wg Klasyfikacji Zawodów i Specjalności MRPiPS – opis stanowiska).
Nauczanie odbywa się na podstawie autorskich programów nauczania, a nasi wykładowcy to aktywni zawodowo, wysokiej klasy specjaliści (więcej o zespole)

W ofercie Maquillage Art znajduje się bogaty wachlarz kursów oraz dwa kierunki Szkoły Rocznej:
wizaż-stylizacja (rok / 1,5 roku)
stylizacja i kreowanie wizerunku (rok)

Na podstawie porozumienia o współpracy między Maquillage Art a Izbą Rzemieślniczą w Rzeszowie, prowadzimy kursy przygotowawcze do egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego w zawodzie wizażystka / stylistka.
Nasi absolwenci mają możliwość podejścia do egzaminu czeladniczego po zakończeniu nauki.

DSC_1455m

świetna lokalizacja i komfort pracy

Szkoła mieści się w centrum Rzeszowa (10min. spacer od węzła komunikacyjnego PKS, PKP, Marcel).

Mieszcząc się na ponad 120m2, posiada własne, komfortowe i profesjonalnie przygotowane sale ćwiczeniowe oraz wyposażone studio zdjęciowe.

Szkoła zapewnia kameralne warunki nauki w niewielkich grupach (max 12 osób), dzięki czemu w czasie trwania zajęć Uczniowie pozostają pod opieką wykładowców oraz mają możliwość indywidualnej konsultacji.

najlepsze przygotowanie

Szkoła stawia na możliwie kompleksowe przygotowanie swoich Uczniów do pracy w zawodzie. Składają się na to 4 elementy:

bogaty program i profesjonalna kadra

Nasza kadra to ambitni. aktywni zawodowo i zaangażowani w przekazywanie wiedzy specjaliści. Pamiętając o rzetelnych podstawach, uczymy nowych technik i metod zgodnych aktualnymi trendami, . Opracowaliśmy bogaty, spójny i kompleksowy program zajęć.
PRAKTYKI

rozwijające praktyki pozaszkolne

Uczniom umożliwiamy praktyki w trakcie sesji zdjęciowych, pokazów mody, wydarzeń kulturalnych i itp., dzięki czemu Uczniowie zdobywają doświadczenie udokumentowane referencjami i realną orientację w branży
portfolio kopia

profesjonalne portfolio

Uczniowie budują własne portfolio w ramach nauki i otrzymują w wersji papierowej na jej zakończenie. Portfolio jest najbardziej wiarygodnym i pożądanym potwierdzeniem kompetencji wizażysty-stylisty i stanowi przepustkę do dalszej kariery
WARUNKI

nauka w profesjonalnych warunkach

Posiadamy świetnie wyposażone pracownie oraz własne studio zdjęciowe. Uczymy na renomowanych, dedykowanych profesjonalistom markach kosmetyków kolorowych. Uczniowie otrzymują na własność komplet pędzli do makijażu.

Od lutego 2015r. MAC Cosmetics jest oficjalnym partnerem Maquillage Art,
dzięki czemu nasze certyfikaty są sygnowane logo marki.
To dodatkowo poświadcza o jakości naszego kształcenia.

Główne marki obecne w Szkole:

kosmetyki

Bez nazwy 4

mocny start

Nauka w Szkole kończy się obroną pracy dyplomowej (opartej o przygotowaną przez Ucznia sesję zdjęciową).
W dniu zakończenia nauki Absolwenci otrzymują:

• - świadectwo ukończenia z wykazem ocen przedmiotowych, oceną praktyk pozaszkolnych, oceną pracy dyplomowej
  • - certyfikaty ukończenia w języku polskim i angielskim (sygnowane logo naszego Partnera)
  • - referencje dokumentujące praktyki pozaszkolne zrealizowane z ramienia Maquillage Art
  • - profesjonalne papierowe portfolio oraz zapis zdjęć w formie cyfrowej

.
Aby jeszcze bardziej ułatwić naszym Absolwentom start w dalszej karierze utrzymujemy kontakty z lokalnymi pracodawcami, a także udostępniamy Uczniom zniżki na zakup profesjonalnych kosmetyków - m.in. MAC, Kryolan, Make Up For Ever, Nyx, Inglot.